Megastarkan | Megastar Tarkan Club

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Megastarkan | Megastar Tarkan Club

Tarkan'ın Kuaförü: "En çok Kuzu Kuzu saçı taklit edildi"

BennyBenassi
    BennyBenassi
    HeadPromoter
    HeadPromoter

Şu An Yaşadığı Yer : USA

Tarkan'ın Kuaförü:  "En çok Kuzu Kuzu saçı taklit edildi" Empty Tarkan'ın Kuaförü: "En çok Kuzu Kuzu saçı taklit edildi"

Mesaj tarafından BennyBenassi 29/1/2009, 23:19

Tarkan'ın Kuaförü:  "En çok Kuzu Kuzu saçı taklit edildi" Tarkan-Kuzu-Kuzu

Tarkan'ın kuaförü Yıldırım Özdemir: "Onun yaptıkları, saçı, kıyafetleri moda oluyor. Her zaman taklit edilen bir sanatçı. 'Kuzu Kuzu modeli' dediğimiz uzun saçlı hali ve kırmızı saçları en popüler olanlarıydı".

Tarkan sık sık imajını yenileyen ünlülerden. Saçı, kıyafetleri trend yaratıyor. Saç kesimi moda oluyor, taklit ediliyor. "Kuzu Kuzu" çıktığında etrafta pek çok Tarkan kopyası olduğunu hatırlarsınız. Saçının bir bölümünü kırmızıya boyadığında da erkekler "Aynısından istiyorum" diye kuaförlere koşmuştu.

Tarkan'ın saçlarında beş yıldır Yıldırım Özdemir'in imzası var. Kuaför Tarkan'ın imajında önemli yere sahip. Taklit edilen o ünlü saç modelleri Özdemir'in salonunda ortaklaşa fikirlerle ortaya çıkıyor. Özdemir, Tarkan'ın saçını keserken yüzünü ortaya çıkarmaya dikkat ediyor. "Çok güzel bir yüzü var. Çalışılması çok keyifli bir insan. Onun saçını kesmeyi seviyorum. Hiç kaprisi yok" diyor.

Tarkan'la nasıl tanıştınız? Salonunuza sizin methinizi mi duyup geldi?
    Ağız reklamı yoluyla duymuş adımı Tarkan. 2001'de Laila'da verdiği "Kuzu Kuzu" konseri öncesinde bir araya geldik ve devam ettik. Bir-iki kez benden başkasına saçını kestirdiği de oldu. Ama benimle çalışmaya hep devam etti. Hiç kırgınlık, küslük yaşamadık bu yüzden.

"Tarkan'ın saçı ve giyimi hep moda oluyor"

Onun saçını ne sıklıkta kesiyorsunuz? Albüm veya konser öncesinde mi bir araya geliyorsunuz?
    Ortada hiçbir şey yokken beni arar ve salonuma gelir. Koltuğa oturur, tek kelime etmeden kesime başlarım. Keserken "Şurayı kısaltsak, burayı uzatsak" diye konuşuruz. Bir konsept üzerinden yola çıkmayız. Tarkan asla imaj peşinde koşmuyor. Tamamen doğaçlama gelişiyor olaylar. Gerçek Tarkan hangisiyse o görüntüyü vermeye çalışıyorum insanlara. Saçının modelini verdikten sonra kıyafetlerini dener. İkimiz de Terazi burcuyuz. Zevklerimiz de uyuyor. Aynı dili konuşuruz.

Ona model belirlerken saç modası ve trendlerini takip etmiyor musunuz?
    Tarkan'a model oluştururken moda ve trendlerle ilgilenmiyoruz. Zaten Tarkan'ın yaptığı şey, saçı, kıyafetleri mutlaka moda oluyor. Birinden ilham almıyoruz veya esinlenmiyoruz. Ona en çok yakışanı bulmak için uğraşıyoruz.

Dönem dönem Tarkan'ın saçları taklit ediliyor. Şu ana kadar en çok hangi model takip edildi, birebir uygulandı?
    Tarkan her zaman taklit edilen bir sanatçı. "Kuzu Kuzu modeli" dediğimiz uzun saçlı hali en popüler, en çok taklit edileniydi. O dönemde saçları da giyimi de yayıldı. Saçının üstünü kırmızıya boyattığı dönemde de pek çok erkek aynı modelli tercih etti.

Tarkan nasıl bir müşteri? İşinizi kolaylaştırıyor mu? Yoksa kaprisli mi?
    Çalışılması çok keyifli bir insan. Onun saçını kesmeyi seviyorum. Ünlü diye beni kasmıyor. Bazen bana "Sana saçımı kestirmeye korkuyorum. Berber zevkimi öldürüyorsun" diyor. Çünkü üç-beş dakikada ona hiç danışmadan paldır küldür model verdiğim de oluyor. Hiç kaprisi yok. Bir kıyafet giydiğinde yakınındakilere "Nasıl olmuş?" diye sorar. Her şeyi ben bilirim tavrı yoktur. Hiç şımarık değildir. Ben bile ondan daha şımarığım.

"Yüzünü ortaya çıkarmaya çalışıyorum"

Saçına model verirken neye dikkat ediyorsunuz?
    Yüzünü ortaya çıkarmaktan yanayım. Çok güzel bir yüzü var.

Zaman zaman sıra dışı modeller de deniyorsunuz. Saçın bir bölümünü kırmızıya boyamak veya rasta yapmak gibi...
    Tarkan saçını kırmızıya boyatmayı çok istiyordu. Ben de boyayıverdim. 2002'deki Dünya Kupası döneminde yayınlanan klibi için de rasta yapmıştık saçlarına. Ondan sonra çok kişiyi rastalı gördük. Her iki model de ilgi gördü.

Tarkan'ın saçı imajı için ne kadar önemli?
    Saçı çok ön planda. Saçı kötü olduğunda genel görüntüsü de bozulabilir. Saç vücudunuzu, kıyafetinizi tamamlayan bir şey. Saçın genel konsepte uyması önemli. Tarkan'ın saçı her şeyiyle ona uyuyor.

20 yılı aşkındır bu mesleğin içindesiniz. Nasıl başladınız kuaförlüğe?
    11 yaşında Bitlis'ten çıkıp İstanbul'a geldim. Kuaförlüğe Yaşar Cokay'ın yanında başladım. 27 yıldır saç kesiyorum.

"Tek derdim ona üç numara tıraş yapmak. Yakında ikna ederim"

Son dönemdeki saçları kısa. Yeni halini sevdi mi Tarkan?
    En beğendiği saç modellerinden biri. Ben de özellikle erkekte alnın yan bölümlerini açmayı çok seviyorum. Tarkan'ın alnı çok güzel. Bu yüzden kesim iyi duruyor.

Tarkan saç bakımına önem veriyor mu?
    Saçına onun kadar önem verenini görmedim. Her gün evinde bakım yapar. Dökülmeyi önleyici losyon kullanır. Parlatıcı sürer. Bu yüzden de saçları çok güzel.

Sizin Tarkan'ın saçında uygulamayı kafanıza koyduğunuz ama onu ikna edemediğiniz bir model var mı?
    Benim tek derdim ona üç numara tıraş yapmak. Onu en kısa zamanda üç numaraya ikna edeceğim.

Son beş yıldır saçlarını Öztürk kesiyor

Ünlü popçunun saçında kısadan uzuna, kızıldan rastaya kadar pek çok model uygulandı. Tarkan saçlarını "Kuzu Kuzu modeli" yaptırdığında yıl 2001'di.

"Kısa saç çok moda"

Tarkan'ın saçları için trendleri takip etmediğinizi söylediniz. Yine de soralım. Bu yılın erkek saç modası nasıl?
    Tüm dünyada kısa saç çok moda. Özellikle önler kısacık kesilmiş olmalı. Uzun saça rağbet yok. Bir de erkeklerin saçlarını doğal görüntüyü fazla bozmadan birkaç ton açmak yeni trendlerden.(kenthaber.com-22.07.2006)

Forum Saati 19/5/2024, 23:04